Wybór mebli tapicerowanych

Wybór mebli tapicerowanych

Kanapy, sofy, fotele, krzesła czy wersalki – wszystkie te sprzęty łączy fakt, że należą do mebli tapicerowanych. Trudno wyobrazić sobie bez nich mieszkanie i codzienne w nim funkcjonowanie. Najczęściej stają się wyposażeniem jadalni oraz salonu, w związku z tym wygoda musi iść w parze z estetyką. Aby to osiągnąć, kupujący musza podjąć decyzję co do rodzaju tapicerki.

Rodzaje tapicerek

Meble tapicerowane mogą stać się elementem wystroju różnych wnętrz, a ich rola zwykle związana jest z wypoczynkiem. Kanapy czy fotele najczęściej są obite materiałem, który wydaje się najbardziej uniwersalnym rodzajem tapicerki. Daje on wiele możliwości wyboru deseniu czy koloru, co pozwala kupujący łatwiej urządzić salon. Meble obite materiałem sprawdzają się we wnętrzach o różnorodnych stylach – od klasycznych, po bardziej awangardowe. Wystarczy mocniejszy kolor lub przyciągający uwagę wzór, by komplet wypoczynkowy stał się najbardziej charakterystycznym elementem pomieszczenia. Dobrej jakości materiał będzie również wystarczająco mocny, by nie ulegać przetarciom i przez lata służyć użytkownikom. Popularność mebli tapicerowanych wiążę się także z ich dostępnością i stosunkowo niską ceną.

Inna możliwość, którą muszą rozważyć kupujący, to wybór mebli z tapicerką wykonaną ze skóry lub ekoskóry. Oba te rozwiązania sprawdzą się w klasycznych eleganckich wnętrzach, a idealnym towarzystwem dla krzeseł, foteli lub sofy obitej skórą lub ekoskórą będą meble wykonane z drewna. Ekoskóra ma swoich zwolenników, który zwracają uwagę na cenę niższą niż w przypadku naturalnej skóry, a meble estetyką wykonania nie ustępują często tym obitych droższym materiałem. Skóra to natomiast gwarancja trwałości i najwyższej klasy mebli.

Tapicerki twarde i miękkie

Wybierając meble tapicerowane, nie należy zapominać o wygodzie. Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji, bowiem producenci oferują modele o tapicerkach miękkich, półmiękkich, bądź twardych. Różnica polega na specyfice budowy – w tapicerkach miękkich występują dwie warstwy tapicerskie (sprężynująca oraz wyściełająca), w półmiękkich tylko jedna. Tapicerski twarde składają się natomiast jedynie z podłoża pokrytego wyściółką.

Co wybrać?

Wybór rodzaju tapicerski, koloru czy deseniu powinien być przemyślany, bo zakup mebli to najczęściej inwestycja na wiele lat. Warto kierować się również względami praktycznymi – jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, jasna tapicerka z materiału może szybko ulec zabrudzeniu. Z kolei decydując się na meble skórzane należy zdawać sobie sprawę z konieczności ich regularnej pielęgnacji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *