Wybór lampy stojącej

Wybór lampy stojącej

Obecnie zamiast zagracać dom niczemu niesłużącymi bibelotami, wolimy wybierać rzeczy praktyczne, które jednocześnie posiadają oryginalną i dekoracyjną formę. Nic tak nie buduje atmosfery w domu jak ładna lampa stojąca. Przedmiot ten posiada jednocześnie walor dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Dodatkowe oświetlenie przydaje się do czytania oraz innych czynności, nie wymagających zużywania głównego źródła światła. Możemy je dowolnie umieścić w przestrzeni, sprawiając, że wnętrze nabierze charakteru.

Lampa stojąca to bardzo proste i oryginalne rozwiązanie oświetleniowe, które stanowić będzie mocny akcent w każdym pomieszczeniu. Wcale nie musisz posiadać wysokiego i przestronnego salonu, ponieważ lampy te sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Przedmiot ten możesz dowolnie przestawiać, łatwo i szybko zmieniając wystrój wnętrza. Każdy znajdzie coś dla siebie w sklepie Mateomarket.

Nowoczesny design
Dzisiejsze lampy są realizacjami projektantów, którzy wciąż poszukują nowych inspiracji proponując nam obiekty, przypominające często małe dzieła sztuki. Ostro zarysowane, geometryczne wzory, których linia łamie się niespodziewanie, budują klosze i stelaże współczesnych lamp. Prosty model Marylin marki Aldex nabiera charakteru właśnie poprzez załamanie stelaża. W ten sposób bardzo prosta struktura nabiera dynamizmu i prezentuje się niezwykle oryginalnie. Z kolei model Bang II również marki Aldex został wzbogacony o dodatkowe koło, z którego zwisa klosz. To właśnie nieoczywiste dodatki oraz mocne kontrasty nadają lampom nowoczesnego wyglądu. Jeśli chcesz urządzić swój salon w bardziej progresywny sposób, wykorzystaj designerskie oświetlenie.

Stara dobra tradycja
Zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań mogą wybrać lampę, która zaprojektowana jest w stary, tradycyjny sposób. Dekoracyjnie potraktowany stelaż i ornamentalny klosz wprowadzą ciepło i przytulną atmosferę do każdej aranżacji. Model Patyna marki Aldex prezentuje bardzo elegancką formę z delikatnie zaznaczonym zdobieniem. Zwolennicy bardziej spektakularnych rozwiązań mogą zdecydować się na lampy o metalowym stelażu oraz niezwykle starannie profilowanych zdobieniach.

Industrialnie
Obecnie modne są wnętrza w typie loft, gdzie panuje surowy klimat. Lampy w klimacie industrialnym bardzo często pozbawione są klosza, który zastępuje duża i dekoracyjna żarówka. Ciekawym rozwiązaniem jest model Fonzo marki Aldex. Stelaż zostaje przeciągnięty nad żarówką w formę kwadratu, zamykającego źródło światła w swoim obrysie. W ten sposób lampa przypomina stare mikrofony z lat 20, jednak całość wykonana jest w bardzo surowy i oszczędny sposób.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *