Wybieramy umywalkę do łazienki

Wybieramy umywalkę do łazienki

Praktyczna i wygodna umywalka łazienkowa musi być właściwie dobrana do wielkości pomieszczenia oraz potrzeb domowników. Nie jest to jednak jedyny czynnik jaki powinniśmy brać pod uwagę. Istotna jest również jakość wykonania, wytrzymałość oraz komfort użytkowania. Dobrze dobrana umywalka zaoszczędzi nam wielu kłopotów, które mogłyby pojawić się w trakcie korzystania z urządzenia. Oto klika porad, które pomogą Tobie znaleźć idealną umywalkę.

Bez wątpienia umywalka jest niezbędnym elementem wyposażania łazienki, dlatego kupując ją do domu warto kierować się kilkoma zasadami. W końcu nikt z nas nie chce skończyć z za małym urządzeniem i wiecznie zachlapaną podłogą. Dobrze dobrana umywalka pozwala na szybkie i łatwe wykonane codziennych czynności związanych z higieną osobistą. Pamiętajmy również, że umywalka sama w sobie posiada walory dekoracyjne i tym samym może być elementem budującym wystrój naszej łazienki.

Rozmiar umywalki 
Dzisiaj projektanci akcesoriów łazienkowych mogą pozwolić sobie na bardziej kreatywne rozwiązania. Oznacza to, że obok standardowych kształtów bazujących na bryłach geometrycznych znajdziemy również bardziej fantazyjne formy, które dostosowywane są pod indywidualne wymagania danego klienta. Nie daj się jednak zatracić wyobraźni i pamiętaj, że w przypadku umywalki chodzi przede wszystkim o funkcjonalność. Najlepiej sprawdzają się tradycyjne kształty, czyli prostokąty, kwadraty, półokręgi, owale oraz koła. Rozmiar sanitariatu powinien być determinowany wielkością naszej łazienki.

Materiał wykonania
Od materiału będzie zależała wytrzymałość umywalki ale również wygląd naszej łazienki. Pamiętajmy jednak, że czynnik ten znacznie warunkuje cenę sanitariatu. Za najtańszy materiały używany do produkcji umywalek uchodzi akryl, który pod naciskiem lekko się wygina, jednak jest dość odporny i łatwy do czyszczenia. Równie tanie są umywalki ceramiczne, które są łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowanie, jednak mogą łatwo ulec stłuczeniu. Odporne na stłuczenia i zarysowania są umywalki kamienne, które są bardzo drogie, ciężkie i wymagają częstego mycia. Obecnie umywalki wykonuje się również ze szkła i metalu, co pozwala nadać umywalce ciekawą, bardzo nowoczesną i oryginalną formę. Jeśli jednak zależy nam na bardziej eleganckiej i tradycyjnej aranżacji łazienki, możemy wykorzystać drewno, które sprawia, że umywalka wygląda wyjątkowo oraz niepowtarzalnie. Chcąc dopasować sanitariat do swoich potrzeb najlepiej przejrzeć ofertę sklepu internetowego, jak Mateomarket, gdzie na spokojnie zapoznasz się z ofertą oraz zobaczysz, jak wyglądają dane modele.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *