Typy kabin prysznicowych

Typy kabin prysznicowych

Niezbędnym elementem wyposażenia dzisiejszej łazienki jest komfortowa kabina prysznicowa, która pozwala na szybkie odświeżenie się przed wyjściem z domu. Właściwe dobranie kabiny jest zatem bardzo ważne, ponieważ warunkuje naszą codzienną wygodę i optymalne wykorzystanie metrażu łazienki. Istotne jest również to, aby sanitariat był funkcjonalny i dopasowany do przestrzeni pomieszczenia. W sklepie Mateomarket znajdziemy zróżnicowaną ofertą różnego rodzaju kabin prysznicowych, które sprawią, że twoja łazienka zamieni się w azyl relaksu.

Prysznic to bardzo praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w małych łazienkach, ale również w tych dużych, gdzie ustawiane są obok wanny. Rynek jest dzisiaj nasycony różnego rodzaju kabinami prysznicowymi, które można swobodnie dostosować do wymagań domowników, jak i samej aranżacji łazienki. Pamiętaj jednak, żeby przy zakupie kierować się głównie funkcjonalnością kabiny prysznicowej. Chodzi o to, żeby zajmowała ona stosunkowo niedużo miejsca względem reszty powierzchni samej łazienki. Ponadto kabina powinna również pozwalać na swobodne ruchy w jej wnętrzu i pozwalać na wygodne wejście do środka.

Kabina wolnostojąca
Tego rodzaju kabiny prezentują się bardzo efektownie, jednak sprawdzą się wyłącznie w większych i przestronnych łazienkach. Charakteryzują się tym, że kabina nie styka się z żadną ze ścian pomieszczenia. Warto dodać, że takie rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnej instalacji wodnej, która doprowadza oraz odprowadza wodę. Kabina wolnostojąca może stanowić mocny akcent dekoracji wnętrza, wokół którego zorganizujemy przestrzeń łazienkową.

Kabina przyścienna
W tym rozwiązaniu ściany kabiny prysznicowej stykają się ze ścianami łazienki tworząc zamkniętą zabudową. Na jednej z nich montowana jest bateria. W tym systemie wystarczy zamknięcie całości dwoma lub jedną ścianą prysznicową. Do tego rodzaju kabin najlepiej wykorzystać brodziki półokrągłe, wielokątne bądź prostokątne.

Kabina narożna
Jest to najpowszechniej stosowana forma kabin prysznicowych w naszych domach. Wynika to z tego, że łatwo dopasować ją do każdego pomieszczenia oraz pomaga zaoszczędzić wiele przestrzeni. Tego rodzaju kabiny montowane są w rogu łazienki, co pozwali nam zagospodarować to trudne miejsce. Brodziki posiadają różne kształty od półokrągłych, kwadratowych oraz wielokątnych. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby do kabiny można było łatwo wejść, możemy zdecydować się na wersję bez brodzika.

Kabina wnękowa
Tego rodzaju kabina polega na zamontowaniu drzwi, podczas gdy całą resztę stanowi wnęka ze ścian łazienki. Może być ona już gotowa i wtórnie wykorzystana bądź specjalnie zbudowana.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *