Skórzane obicia - jakie wybrać ?

Skórzane obicia – jakie wybrać ?

Zakup krzeseł bardzo często łączy się z koniecznością wyboru tapicerki – dzięki niej meble stają się bardziej komfortowe i efektowne. Chętnie wybieranym przez klientów rozwiązaniem, jest obicie skórzane, które często prezentuje się bardziej elegancko niż materiał. Pojawia się jednak wątpliwość, czy lepiej, by wykonane było ze skóry naturalnej, czy ekologicznej.

Skóra naturalna

Jest to zdecydowanie droższa opcji, niż wybór krzeseł obitych skóra ekologiczną. Klienci muszą liczyć się ze sporym wydatkiem, jednak rekompensatą będzie z pewnością trwałość materiału. Aby służyć przez długie lata i nadal prezentować się dobrze, skóra musi być odpowiednio pielęgnowana. Raz w tygodniu powinno się ją oczyścić zwilżoną szmatką oraz nałożyć specjalny preparat pielęgnacyjny. Ważna jest również codzienna uwaga – jeśli na skórze pojawi się plama lub zabrudzenie, należy niezwłocznie ją usunąć. Pozostawiona, może wniknąć w materiał i nieodwracalnie go uszkodzić.

Meble obite skórą naturalną, ze względu na sposób jej pozyskiwania, na pewno nie znajdą uznania wśród ekologów. Wiele osób zwraca jednak uwagę na elegancję i prestiż, z jakimi to rozwiązanie jest kojarzone.

Ekoskóra

Ekoskóra to sztuczny materiał, który jedynie imituje wyglądem skórę naturalną. Ze względu na możliwość jego masowego wytwarzania, jest znacznie tańszy, a co za tym idzie popularniejszy. Wyglądem tak dobrze naśladuje naturalny pierwowzór, że dla części osób różnica jest niemal niezauważalna. Istotną różnicą będzie natomiast trwałość obu produktów.

Ekoskóra sprawdzi się w przypadku osób zabieganych, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację mebli. Łatwość czyszczenia docenią również osoby posiadające dzieci lub zwierzęta, co wiąże się z większym ryzykiem zabrudzeń. Potrzeba będzie jedynie szmatka nasączona wodą z dodatkiem łagodnego środka myjącego, a po takim czyszczeniu osuszenie mebla.

Zwolennicy obić z ekoskóry wskazują również na szeroki wybór krzeseł, do produkcji których został wykorzystany ten surowiec. Każdy producent na pewno ma w swojej ofercie taki mebel, a więc ilość dostępnych wzorów jest naprawdę duża i pozwala na dobór modelu najlepiej komponującego się z danym wnętrzem. Istotna jest również szeroka gama kolorystyczna. Ekoskóra dostępna jest w różnych odcieniach, dlatego nie musimy ograniczać się jedynie do klasycznych rozwiązań i barw. Krzesło z tapicerką w kontrastowym do reszty wystroju odcieniu na pewno ożywi całość aranżacji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *