Przegląd szafek łazienkowych - sprawdź jakiej potrzebujesz!

Przegląd szafek łazienkowych – sprawdź jakiej potrzebujesz!

Od doboru szafek w łazience zależy nie tylko wystrój pomieszczenia, ale również nasza wygoda podczas jej użytkowania. Meble łazienkowe są dostępne na rynku w bardzo szerokiej gamie. Szafki mogą być wiszące, stojące, lakierowane lub drewniane, posiadać kółka. Mogą być niskie i wysokie lub klasyczne, współczesne, bądź stylizowane na dany styl.

Sprawdź inne rady na http://www.zjawiskowydom.pl/

Szafki łazienkowe często mają ozdobne elementy wykonane z metalu lub drewna dzięki czemu pełnią również funkcję dekoracyjną. Dzięki szafkom i szufladom służą również do przechowywania wielu akcesoriów, kosmetyków, czy środków czystości.

Szafki pod umywalkę

Szafki pod umywalkę mają standardową wysokość około 80 cm, lecz różnią

się szerokością. Są dostępne w różnorodnych wymiarach, kolorach oraz stylach, co pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Mogą posiadać szafki zamknięte lub otwarte, a także szuflady. Można również umieścić w nich kosz na bieliznę, a na szafkach zamontować uchwyt
na papier, bądź ręcznik.

Można również kupić od razu szafkę z umywalką, z marmurowym, bądź drewnianym blatem. Trudno jednak potem dobrać pozostałe meble. Najlepiej jednak kupić zestaw mebli łazienkowych. Szafki pod umywalkę mogą być również narożne.

Regały

Wybór regałów jest równie szeroki. Mogą być niskie, wysokie, stalowe, szklane

lub drewniane, czy też wiszące, stojące, a nawet narożne. Niektóre wyposażone są w kosz
na bieliznę lub system cichego zamykania. To jaki regał wybierzemy zależy od wielkości naszej łazienki i od naszego gustu. Do regałów zaliczamy również szafki narożne, które idealnie pasują do małych łazienek.

Szafki wiszące

Szafki wiszące wyglądają bardzo elegancko i współcześnie. Szczególnie jeśli

są polakierowane i stanowią komplet. Często posiadają system cichego zamykania drzwiczek, a nawet podświetlenie wnętrza. Szafki te bardzo ułatwiają zachowanie czystości na podłodze, czego nie można powiedzieć o szafkach stojących.

Szafki z lustrem

Szafki z lustrem często umieszczane są nad umywalką. Nie tylko stanowią schowek dla małych kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych, ale także oszczędzają miejsce

na ścianie dzięki lustrzanemu frontowi. Bardzo ułatwiają codzienną higienę i pielęgnację.

Słupki i półsłupki

To specjalne rodzaj mebli, które zajmują mało miejsca. Słupki są wąskie i wysokie, półsłupki mają do metra wysokości. Oba rodzaje szafek mogą mieć półki i szuflady, mogą być wyposażone w kosz na pranie. Słupki, szczególnie te wysokie powinny być dodatkowo przykręcane do ściany ze względów bezpieczeństwa.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *