Niezbędne narzędzia do spawania

Niezbędne narzędzia do spawania

Spawanie nie musi być trudne. Wystarczy wiedza, odrobinę doświadczenia i niezbędne akcesoria. Istnieją pewne narzędzia, które każdy spawacz powinien mieć pod ręką, gdyż znacznie upraszczają i przyspieszają cały proces spawania. Od zacisków po odzież ochronną – oto wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć funkcjonalny zestaw narzędzi spawalniczych.

Wózek spawalniczy
Spawarki to dosyć duże i masywne urządzenia. Są niekiedy również bardzo ciężkie. Wózek spawalniczy okazuje się zatem niezwykle pomocny. Mamy dwa wyjścia. Możemy spróbować zrobić własny wózek albo zainwestować w jego kupno. Dzięki temu spawarka będzie bardziej mobilna, a nasze plecy odciążone.

Szlifierka kątowa
Aby spawanie były efektywne, konieczne jest właściwe przygotowanie metalowej powierzchni. W przypadku bardziej szorstkich materiałów szlifierka kątowa może pomóc w ich wygładzaniu i oczyszczeniu. Pamiętajmy tylko, aby kupić szlifierkę kątową, która ma wystarczającą moc do czyszczenia materiałów, z którymi pracujemy.

Zaciski i zaciski uziemiające
Podczas spawania dwóch kawałków metalu, zestaw zacisków kątowych pomoże nam spawać bezpieczniej i efektywniej. Jeśli któryś kawałek przesunie się podczas tworzenia spoiny, stracimy wiele czasu na wyrównywanie i szlifowanie metalu na nowy spaw.
Zaciski uziemiające chronią z kolei przed porażeniami prądem. Tego typu zaciski zabezpieczają spawacza przed skokami napięcia elektrycznego. Najwyższej jakości zaciski wykonane są z miedzi i przez cały czas powinny być w kontakcie z obrabianym przedmiotem.

Szczypce spawalnicze
Szczypce spawalnicze służą do przycinania drutu spawalniczego. Możesz również użyć ich do usunięcia gromadzących się rozprysków z dyszy pistoletu spawalniczego.

Elektrody
Będziemy musieli korzystać z różnych elektrod w zależności od spawanego materiału. Jeśli używasz do spawania migomatu, powinniśmy mieć pod ręką drut różnej grubości do poszczególnych zadań. Grubszy drut jest używany do grubszych materiałów.

Odzież ochronna
Ochrona odsłoniętej skóry jest ważnym środkiem bezpieczeństwa podczas spawania. Zabłąkane iskry i odpryski, zwłaszcza w kontakcie z niektórymi rodzajami odzieży, mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Aby uniknąć problemów związanych z poparzeniem, odzież skórzana jest najlepszą opcją. Obejmuje skórzane fartuchy, specjalne rękawy i rękawice.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *