Narzędzia pneumatyczne, które warto mieć w warsztacie

Narzędzia pneumatyczne, które warto mieć w warsztacie

Narzędzia pneumatyczne mają mnóstwo zalet. Są o wiele wydajniejsze, niż urządzenia elektryczne, a dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmują zbyt dużo miejsca. Z pewnością ułatwiają pracę w warsztacie, rozmaite zadania domowe i naprawę samochodów. Stworzyliśmy listę narzędzi pneumatycznych, które powinny znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie.

Klucze pneumatyczne
Klucze pneumatyczne są jednymi z najistotniejszych narzędzi pneumatycznych dla mechanika samochodowego. Oszczędzają mnóstwo czasu podczas wymiany kół. Możemy z ich pomocą wymienić cztery koła w samochodzie w czasie, w którym wymienilibyśmy jedno koło tradycyjnym kluczem oczkowym.

Ciekawym rozwiązaniem są klucze udarowe, które oszczędzają wysiłku naszym dłoniom, ponieważ są zasilane. Często pracujemy w ograniczonej przestrzeni, gdy jesteśmy pod pojazdem lub wykonujemy jakieś zadania pod maską. Potrzebujemy, więc najbardziej kompaktowych narzędzi. Klucz udarowy sprawdza się wtedy doskonale. Wszyscy mechanicy samochodowi oraz osoby, które wykonują samodzielne naprawy usterek w swoim aucie powinni zdecydować się również na grzechotkę pneumatyczną, która zadziała skutecznie wszędzie tam, gdzie klucz udarowy się nie zmieści.

Wiertarka pneumatyczna
Wiertarka pneumatyczna ma kilka wyraźnych zalet w stosunku do wiertarki elektrycznej. Po pierwsze, jest mniejsza i pozwala działać na naprawdę ciasnych przestrzeniach. Po drugie nie nagrzewa się w wyniku długiego użytkowania. Nie ma, zatem ryzyka, że się przepali. W rzeczywistości, wiertarki pneumatycznej nie można przeciążyć. Tak więc, w przypadku ciężkich prac wiertniczych, takich jak obróbka ze skrawaniem, wiertarka pneumatyczna to jedyne rozwiązanie. Dodatkową korzyścią jest to, że wiertarka pneumatyczna jest bezpieczniejsza w środowisku narażonym na wybuchy lub w pobliżu materiałów łatwopalnych.

Szlifierka pneumatyczna
Z tych samych powodów, co wiertarka pneumatyczna, szlifierka pneumatyczna ma przewagę nad szlifierką elektryczną. Jest urządzeniem mniejszym, nieprzegrzewającym się i bezpieczniejszym w otoczeniu narażonym na wybuchy i pożary. Szlifierka pneumatyczna jest niezbędna do ciężkich prac szlifierskich. Dostępnych jest mnóstwo różnych głowic do praktycznie każdego zadania.

Dzięki odpowiednim narzędziom pneumatycznym możemy wykonać profesjonalnie każdą pracę w znacznie krótszym czasie. Narzędzia pneumatyczne są bardziej kompaktowe i zapewniają wyższe prędkości, niż ich elektryczne odpowiedniki.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *