Lampki biurkowe – jaką wybrać? Korekta

Lampki biurkowe – jaką wybrać? Korekta

Lampka na biurko należy do najczęściej kupowanych rodzajów lamp, w jakie wyposażamy nasze mieszkania. Wiąże się to z faktem, że jest ona niezbędna. Jakkolwiek byśmy nie urządzali naszego wnętrza, to i tak potrzebujemy światła czy to do odrabiania lekcji, pracy nad projektem, czytania lub oglądania filmu. Na rynku znajdziemy całe bogactwo lamp biurkowych o rozmaitych formach, barwach i rozmiarach. Radzimy czym kierować się przy wyborze.

Odpowiednie oświetlenie biurka zapewni komfort oczom i wyrobi właściwe nawyki podczas odrabiania lekcji czy wykonywania pracy. Każdy kto pracuje przy biurku, powinien traktować zakup lampy jako absolutny niezbędnik. Istnieją bowiem zasady ergonomicznego organizowania stanowiska pracy, co ustrzega użytkowników przed bólami pleców i utrzymywaniem zlej postawy.

Co oferuje rynek?
Obecnie lampy na biurko znajdziemy w najróżniejszych kształtach i wymiarach. Może to być mała lampka w kształcie pieska lub designerska, minimalistyczna lampa. Najczęściej produkt umieszczany jest na owalnej lub prostokątnej podstawie, którą stawiamy na biurko. Jeśli mamy do czynienia z małym pokojem, którego powierzchnię należy maksymalnie wykorzystać, to lepiej kupić lampkę na zacisk, którą przytwierdza się łatwo do blatu. Co do kolorystyki, to zawsze modne i uniwersalne są białe lampki na biurko. Klasycznie i tradycyjnie prezentują się lampy o zielonym kloszu i metalowym stelażu. Oczywiście możemy wybierać spośród najróżniejszych rozwiązań kolorystycznych, które idealnie sprawdzą się w neutralnym, białym pomieszczeniu lub pokoju dziecięcym.

Na co zwracać uwagę? 
Przed zakupem konkretnej lampy zwróć uwagę czy ma ona regulowany klosz. Chodzi o to, aby móc wygodnie dopasować ułożenie źródła światła. Sprawdźmy również czy wyłącznik jest dla nas łatwo osiągalny. Co do żarówek, to z reguły używa się tych o mocy 15W.

Jak ustawić lampę?
Osoby praworęczne, źródło światła na biurku powinny mieć ustawione po lewej stronie. Wiąże się to z tym, że nie będą rzucać cienia pisząc. Z kolei osoby leworęczne będą musiały ułożenie to odwrócić. Bardzo często montujemy lampki nad biurkami, w formie podłużnej, zwisającej oprawy. Pamiętaj jednak, że decydując się na takie rozwiązanie, musisz dopilnować, żeby lampa wisiała dokładnie przed nami, czyli nie nad głową. Dodatkowo ważne jest to, aby emitowane światło było w miarę możliwości rozproszone. Jeśli chodzi o lampki nocne to ustawiamy je na stolikach, zazwyczaj po dwóch stronach łóżka. Używane są do czytania przed snem, w związku z czym nie powinny oślepiać, ani wybudzać czytających.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *