Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Oświetlenie dobrane dobrze do ogrodu to podstawa funkcjonowania. Projekt trzeba więc zrobić starannie i polecić najlepiej dobrym specjalistom. Architekt krajobrazu, który będzie zajmował się projektowaniem ogrodu będzie w stanie przygotować dla nas specjalne wizualizację, które będą mogły również zwracać uwagę na pory roku. Projekt oświetlenia powinien być również konsultowany z elektrykiem, który będzie dbał o to, by taka instalacja była dobrze zrealizowana i zaprojektowana w sposób bezpieczny. Jeśli źródeł światła ma być przygotowanych dużo to lepiej, by takim projektem zajął się jakiś dobry specjalista od oświetlenia, który ma już doświadczenie w realizowaniu rozbudowanych projektów.

Oświetlenie bramy i furtki

Ważnym elementem będzie przygotowanie dobrego oświetlenia bramy, furtki i podjazdu, schodów czy wejścia do domu. Chodzi o to, by pod zmroku można było się łatwo poruszać. Można umieszczać w poszczególnych miejscach specjalnie przygotowane punkty świetlne, dzięki temu pewne elementy będą dobrze oświetlone. Oświetlenie na podjazdach Jeśli chodzi o podjazdy można wbudować ładne oświetlenie, które będzie ukryte w nawierzchni. W ten sposób uda się ładnie drogę a przy garażu można umieścić dodatkową lampę, która będzie dawała nam intensywne światło po włączeniu. Jak oświetlić ścieżkę ogrodową? Jeśli chodzi o ścieżkę to można ją oświetlić światłem, które będzie padać w różny sposób od dołu bądź też od góry. Mamy różne wysokości słupków, z których może się wydostawać światło. Dzięki temu będzie można manewrować tym światłem i dopasować je odpowiednio do konkretnych miejsc. Światło może mieć również zróżnicowane natężenie. Ze względu na ciężar i wysokość duże latarnię należy również przygotować na specjalnym mocnym fundamencie, który będzie miał zatopione w betonie śruby.

Oświetlenie elewacji w ogrodzie

W ogrodzie można także umieścić specjalne oświetlenie, które będzie odpowiadało za doświetlenie elewacji, roślin czy oczek wodnych. Takie oświetlenie powinno mieć starannie przygotowane źródła światła, aby dobrze oświetliły elewację, ale nie dawały światła, które będzie świecić w okna. Można stosować specjalne opaski wokoło domu, czy na podjazdach, które będą dawały światło na całą elewację.

Lampy do oświetlenia roślin

Rozstawiając lampy można również zatroszczyć się o takie źródła światła, które będą odnosiły się do roślin i wpływały na detale architektoniczne. Trzeba sprawdzać czy światło rzeczywiście będzie dobrze padało na rośliny czy też będzie raczej dawało mało dobrego efektu.

Oświetlenie oczka wodnego

Oczko wodne może być oświetlone lampami, które ustawia się na brzegach, bądź też ukrywa w zieleni. Wszystkie mogą mieć specjalnie przygotowane obudowy i dzięki temu będą się nadawały do kontaktu z wodą. Oprawa musi być zasilana niskim napięciem ponieważ dzięki temu taka forma będzie w pełni bezpieczna. Podobnie można podświetlać fontanny przy użyciu specjalnych zestawów gotowych lamp podwodnych, które przygotowuje się specjalnie na stałe do podstawy fontanny.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *