Jakie meble do kuchni wybrać?

Jakie meble do kuchni wybrać?

Jeśli chodzi o wyposażenie kuchni to można mówić obecnie o modzie na kuchnie niekuchenne. Ludzie nie chcą już, żeby kuchnia przypominała tradycyjny ciąg szafek, które będą znajdować się po obu stronach. Nie można jednak dążyć do tego, by kuchnia upodobała się do salonu. Raczej stawia się na studyjne przestrzenie, w których czasami możemy się poczuć jak w laboratorium. Takie formy estetyczne mają dotyczyć zarówno mebli jak i poszczególnych detali. Współczesne meble nie wyglądają już jak proste szafki, ale coraz częściej to wielkie bryły, które rzucone są przestrzennie na wielką ścianę.

Modne kolory

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli kuchennych dalej bardzo popularne są meble, które mają ciemny charakter i jasne wybarwienie. Niekiedy dąży się do tego, by wprowadzać kontrastowanie kolorystyki dodając do jasnych barw nieco więcej ostrych tonów kolorystycznych. Estetykę kolorystyczną mogą stanowić między innymi ozdoby ze stali czy aluminium, które również uważane są za bardzo dobrze dobierane. Całość może stworzyć wrażenie minimalizmu, który nie będzie dotknięty bardziej rozwiniętymi formami estetycznymi. Do tego niekiedy dodaje się również szklane elementy, które mają sprawić, że wszystko będzie miało dużo nowoczesności a jednocześnie charakteryzowało się będzie wysoką praktycznością.

A jednak Prowansja

Pośród klasycznych kuchni powodzeniem cieszą się również takie rozwiązania, w których stosuje się rustykalne stylistyki, które mają charakter nawiązujący do Prowansji i Anglii. Niekiedy łączy się proste formy, z dodatkiem elementów dekoracyjnych, rzeźbionych czy frezowanych. Zdarza się, że niektórzy chcą nawet łączyć ze sobą dwie różne stylistyki. „Oko” w ciemności Mimo licznych zmian estetycznych nadal takim ważnym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym w wyposażeniu kuchennym będzie oczywiście oświetlenie. W pewnym sensie ma ono praktyczny charakter i pojawia się niekiedy w takich miejscach, gdzie byśmy się go nie spodziewali. Czasami podświetla się szuflady, uchwyty, czy linię brył.

Jeśli chodzi o bardzo popularne oświetlenie mebli kuchennych to stosuje się również punkty świetlne na cokole wyspy czy specjalnie zabudowane świetlówki, które umieszczone są w panelach aluminiowych i służą między innymi do oświetlenia blatu roboczego. Takie oświetlenie nie tylko będzie w stanie zaakcentować formę mebli czy grubość półek ale będzie też powodowało wydobycie głębi barw. Jeśli przygotowane są fronty z wysokim połyskiem to tak naprawdę oświetlenie sprawi, że taki mebel będzie się dodatkowo iskrzył wyjątkowym blaskiem i będzie miał wyjątkową lakierowaną powierzchnię frontów. W wielu miejscach nadal utrzymywany jest podział na kuchnie, które zachowane są w tradycyjnej stylistyce i takie, które mają formę nowoczesną. W pierwszej stosuje się meble, w których dużo jest z tradycji angielskiej natomiast w drugiej raczej stawia się na stylistykę prowansalską. Modne meble kuchenne to takie, które mają jasne wybarwienie. Często stosuje się również meble, które malowane są na kolor kremowy, niekiedy dołącza się do nich również efekty starzenia. Płyciny frontów będą drewniane i są oparte na specjalnej konstrukcji ramowej, niekiedy wprowadza się na nich zdobienie frezami. Stylistyka taka zostaje również uzupełniona o uchwyty z patyną, które mają imitować elementy kute, czasami wprowadza się również uchwyty z dodatkiem porcelany. W minimalistycznym nurcie raczej stosuje się proste płyciny, które mają fornirowane gatunku drewna. Do tego czasami dołącza się specjalne aluminiowe i stalowe ramki, uchwyty, które mają prostą geometryczną formę. W ten sposób tworzy się bardzo prosta w swojej formie kuchnia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *