Jak wybrać szafkę pod umywalkę?

Jak wybrać szafkę pod umywalkę?

Urządzając łazienkę musimy dobrze rozplanować rozmieszczenie całego wyposażenia oraz mebli do łazienki. Z tej racji, że najlepszym miejscem na schowki są okolice umywalki, jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Pomoże nam w tym przejrzenie oferty sklepu internetowego, jak Mateomarket, gdzie możemy obejrzeć produkt i poznać jego specyfikacje, bez wychodzenia z domu.

Chcąc posiadać ładną i funkcjonalną szafkę pod umywalkę musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą nam długo cieszyć się meblem dopasowanym do naszych potrzeb. Oczywiście należy pamiętać, że względy estetyczne nie powinny być jedynym kryterium. Szafki łazienkowe powinny być przede wszystkim praktyczne, a więc pojemne.

Wymiary
Przed zakupem umywalki musimy pamiętać, że ważne są następujące wymiary. W sytuacji, gdy szafka łazienkowa podumywalkowa będzie dość głęboka, czyli będzie miała od 50 co 60 cm, powinniśmy zaplanować tam szuflady. Przy głębokości 40 cm zwykła otwierana szafka będzie wystarczająco komfortowa i użyteczna. Pamiętaj, że aby wygodnie stać przy umywalce, będziesz potrzebować miejsca na stopy. Oznacza to, że szafki łazienkowe montowane pod umywalkami nie powinny sięgać do samej podłogi. Mogą być ustawione na gumowych nóżkach lub mogą być cofnięte w stosunku do krawędzi umywalki od 10 do 15 cm. Oczywiście jeśli mamy więcej miejsca możemy zrobić większe szafki umywalkowe, które będą bardzo pojemne.

Co wybrać?
Jeśli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów to umywalkę możemy zamontować do ściany w komplecie z szafką stojącą bądź wiszącą, która nie będzie wystawać poza jej krawędzie. Decydując się umywalkę stawianą na blat, uzyskamy dodatkową powierzchnię do ustawiania kosmetyków i przyborów toaletowych. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie sprawdza się w dużych łazienkach. Możemy też wybrać szafki łazienkowe, które pasują do różnych modeli i typów umywalek. Szczególnie warte polecenia są szafki pod umywalkę z szufladą. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające na przechowywanie dużej ilości rzeczy w jednym miejscu.

Wytrzymałość
Wybierając meble łazienkowe, warto sprawdzić, czy wykonane są one z materiałów odpornych na wilgoć. Najczęściej stosuje się płyty wiórowe lub MDF, których odporność jest podobna. Tak więc nie tyle materiał, co rodzaj zabezpieczenia mebli łazienkowych jest istotny. Za najlepszy sposób uchodzi lakierowanie wszystkich elementów mebla. Tego rodzaju powłoki będą jednak wymagały ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami. Nie można ich również szorować proszkami lub gąbką z drucianym wykończeniem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *