Jak wybrać spawarkę?

Jak wybrać spawarkę?

Potrzebują jej zarówno majsterkowicze hobbyści, jak i profesjonaliści. Sprawdza się w rozmaitych sytuacjach, choć nie jest tak potrzebna, jak np. wiertarka. Warto jednak mieć ją w przydomowym warsztacie. Spawarka, bo o niej mowa, pomoże nam naprawić ogrodzenie, pospawać tłumik samochodowy czy wykonać dowolną metalową konstrukcję. Posiadając ją nie będziemy zmuszeni do korzystania z usług fachowców czy pożyczania sprzętu od sąsiada. Podpowiadamy dziś, jak wybrać odpowiednią spawarkę.

Czy warto kierować się ceną wybierając spawarkę?
Gdy stoimy przed wyborem spawarki, z pewnością kuszą nas urządzenia w niższych cenach, których zakup nie wpłynie za bardzo na nasz budżet domowy. Zastanawiamy się jednak, czy cena spawarki nie ma bezpośredniego przełożenia na jej jakość, wydajność i trwałość. Czy cena rzeczywiście może mieć wpływ na pracę danego modelu spawarki? Z pewnością tańsze urządzenia, które powstają raczej z myślą o amatorach i domowych majsterkowiczach mają słabsze parametry. Trudno oczekiwać od nich takiego samego działania, jak od ich droższych odpowiedników. Droższe spawarki przeznaczone są do pracy w warsztatach, w których podlegają ciągłej eksploatacji. Muszą, zatem być wytrzymalsze. Cena spawarki zależy w znacznej mierze od producenta. Urządzenia renomowanej marki są droższe. Jednak mają jedną podstawową przewagę nad spawarkami mniej znanych producentów. Bez trudu znajdziemy punkty obsługi klienta, które dokonają ich serwisowania.

Wielofunkcyjność spawarek
Zdecydowana większość spawarek nie posiada dodatkowych funkcji. To w miarę proste urządzenia przeznaczone tylko do spawania. Jednak przeglądając oferty sklepów znajdziemy również urządzenia, które służą do realizacji różnych zadań. Przykładem mogą być spawarki-prostowniki czy spawarki-przecinarki. Wśród spawarek z dolnej półki cenowej największym powodzeniem cieszą się spawarki transformatorowe. Ich dużą wagę i gabaryty oraz małą sprawność rekompensuje niewysoka cena. Do podstawowych zadań spawalniczy w zupełności wystarczą. Profesjonaliści częściej wybierają urządzenia inwertorowe. Te z kolei maja niewielką wagę i wymiary. Ich największą wadą jest fakt, że w razie wystąpienia awarii pomogą nam jedynie wyspecjalizowane serwisy. Ich cena również odstrasza wielu amatorów. Jednak do bardziej skomplikowanych zadań nadają się idealnie. Są sprawne i pracują bardzo stabilnie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *