Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa powinna odpowiadać na potrzeby domowników oraz być dopasowana do wystroju samej łazienki. Wbrew pozorom znalezienie takiej kabiny nie jest niczym łatwym. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju rozwiązania, wyposażone w gadżety, które potrafią zmienić naszą łazienkę w prawdziwe SPA. Pamiętajmy, że komfort i wygoda korzystania z kabiny prysznicowej powinny być istotnymi czynnikami, jednak najważniejszy to funkcjonalność. Zanim więc zdecydujesz się na kupno danej kabiny, weź pod uwagę kilka kryteriów, które pozwolą znaleźć idealną kabinę prysznicową.

W naszej zabieganej teraźniejszości prysznic wiąże się z oszczędnością nie tylko czasu, ale również pieniędzy, przestrzeni oraz wody. W końcu zużycie wody jest tutaj mniejsze niż w wannie oraz czynności higieniczne trwają znacznie krócej. Warto również dodać, że kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie do małych łazienek.

Lokalizacja kabiny
Zanim przejdziemy do przeglądania oferty powinniśmy ustalić, w którym miejscu łazienki chcemy postawić kabinę. To właśnie miejsce determinuje jej kształt i rodzaj. Sklepy internetowe, jak Mateomarket oferują modele narożnikowe, przyścienne, wnękowe, wolnostojące oraz w typie „walk-in”. Lokalizacja kabiny to oczywiście dopiero początek naszego zadania. Na nasz wybór powinien wpływać również maksymalny komfort użytkowania, który osiągniemy tylko wtedy, gdy kabina będzie dopasowana do możliwości naszej łazienki. Ponadto należy brać pod uwagę nasze uwarunkowania i potrzeby.

Materiał kabiny
Istotny jest również wybór materiału, z jakiego będzie wykonana nasza przyszła kabina. W tej materii nasz wybór pada najczęściej na szkło lub akryl. Należy tu podkreślić, że szkło jest co prawda droższe, jednak o wiele bardziej trwałe. W kwestii wykończenia to opcji jest bardzo wiele. Możemy znowu wybrać szkło i akryl w wersji przezroczystej, matowej, z nadrukiem bądź barwionej. Co do kształtu kabiny prysznicowej to zależy on od jej typu. Kabina narożnikowa może mieć kształt okrągły, owalny, kwadratowy, prostokątny lub wielokątny. Wersja przyścienna może być okrągła i półokrągła, a kabiny wolnostojące są zazwyczaj okrągłe.

Co jeszcze?
Pamiętajmy, że najlepsze kabiny to takie, w których woda odprowadzana jest do brodzika przez zamocowane na dole specjalne rynienki. Zwracaj też uwagę na zastosowane uszczelki. Te dobrej jakości uchronią nas przed niepożądanym zbieraniem się wilgoci. Równie ważny będzie zastosowany system otwierania drzwi. Drzwi przesuwne nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *