Dopasowanie mebli do łazienki

Dopasowanie mebli do łazienki

Meble łazienkowe stanowią niezbędnik wyposażenia naszej domowej łazienki. To w nich możemy schować prywatne i intymne produkty, zachowując czystość w danym pomieszczeniu. Meble te pomagają nam na dobrą organizację łazienkowego asortymentu. Pragniesz łazienki bez walających się wszędzie szczoteczek, cieni do powiek, kremów i maszynek do golenia? Podpowiadamy jak wybrać meble, które sprawią, że Twoja łazienka będzie nie tylko praktyczna, ale i estetyczna.

Wyposażenie łazienkowe jest jednym z tych elementów, które będzie decydować o ogólnej aranżacji pomieszczenia. Poza sanitariatami bardzo ważną rolę w aranżacji łazienki odgrywają właśnie meble łazienkowe. Ich wybór powinien być przemyślany i dostosowany do potrzeb domowników oraz możliwości łazienki. Dużym udogodnieniem są obecnie sklepy internetowe, gdzie możemy przejrzeć daną ofertę spokojnie w domu. Na stronach takich jak Mateomarket, porównamy ceny oraz materiał i jakość wykonania mebli.

Określ swoje potrzeby
Pamiętaj, że wybór konkretnego modelu mebli łazienkowych będzie zależał głównie tak od potrzeb i oczekiwań domowników. W sytuacji, gdy w domu jest kilka osób w różnym wieku i różnej płci będziemy potrzebować dużo miejsca do przechowywania. Wówczas bardzo użyteczne okażą się funkcjonalne schowki oraz meble łazienkowe o charakterze zamkniętym, z szufladami oraz wysuwanymi koszami. Jeśli jednak jesteśmy sami lub we dwójkę i marzy nam się efektowna ekspozycja buteleczek lub chcemy mieć niektóre przedmioty zawsze pod ręką, zdecydujmy się na otwarte regały.

Wybierz materiał
Bardzo ważną kwestią determinującą nasz wybór mebli jest oczywiście materiał. Meble łazienkowe są narażone na wilgoć i zamoczenia, co sprawia, że konieczne jest, aby były wytrzymałe. Zwracaj więc uwagę czy są one pokryte specjalną powłoką, która zabezpieczy je przed działaniem różnych szkodliwych czynników. Pamiętaj, że nie chodzi tylko o fronty mebli, ale również ich korpusy. Tylna ścianka mebla powinna być zawsze odsunięta od ściany na tyle, aby zapewniała optymalną cyrkulację powietrza.

Na podłodze czy na ścianie?
Zaletą szafek łazienkowych stojących jest to, że są one pojemne. Do wad możemy zaliczyć to, że są one narażone na nieustanny kontakt z wodą. Lepiej zatem wybierać szafki umywalkowe na nóżkach gumowych. Problemy z wilgocią znikają jeśli zdecydujemy się na szafką wiszącą. Plusem jest również to, że łatwiej ją dopasować do małej łazienki oraz to, że można powiesić ją na wysokości odpowiedniej dla użytkownika. Oczywiście możemy łączyć rozwiązania i posiadać jedną pojemną szafkę stojącą oraz kilka mniejszych na ścianie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *