Dobry klej do styropianu

Dobry klej do styropianu

Nie da się ukryć, że budowa domu jest ogromną inwestycją. Jedne koszty gonią drugie. Do najważniejszych etapów prac wykończeniowych należy odpowiednie ocieplenie budynku. Decyduje ono nie tylko o estetyce, ale wpływa również na trwałość domu. Właściwą izolację są w stanie zapewnić jedynie wysokiej jakości materiały. Chodzi nie tylko o odpowiedni styropian, ale również dobry klej.

Dlaczego wybieramy styropian do ocieplenia budynku?
Styropian ma wiele zalet. Dlatego jest tak często wybierany, jako materiał izolacyjny. Przede wszystkim jest materiałem bardzo lekkim. Jego montaż nie sprawia zbyt wielu trudności. Choć wydaje się kruchy i delikatny, w rzeczywistości jest niezwykle wytrzymały. Może przetrwać wiele lat w idealnym stanie, chroniąc nasz dom przed zimnem oraz rozmaitymi uszkodzeniami czy niszczeniem. Biorąc pod uwagę wszystkie jego atuty, jest przy tym bardzo tani. Montaż izolacji styropianowej wymaga odpowiednich elementów montażowych. Podstawowym jest klej do styropianu.

Zalety dobrego kleju do styropianu
Styropian styropianowi nierówny. Do ociepleń używa się różnych rodzajów styropianu, wśród których najpowszechniej stosowanym jest styropian ekspandowany. Producenci materiałów budowlanych oferują także różne kleje przeznaczone do jego montażu. Warto zastanowić się nad wyborem kleju, bo niewłaściwy może spowodować wiele szkód.

Najważniejszą kwestią jest przyczepność kleju. Niestety, znajdziemy na rynku kleje, które nie posiadają nawet wytrzymałości wstępnej. Ich przyczepność w początkowym okresie użytkowania jest bardzo słaba. Montując styropian na takim kleju, ryzykujemy tym, że płyty styropianowe już po przyklejeniu do podłoża i zamontowaniu łączników po prostu zaczną się wyginać. Dzieje się tak, gdy klej charakteryzuje się niską efektywnością powierzchni klejenia. Kiedy płyty styropianowe wyginają się dochodzi do dalszego odspojenia się kleju. Jeżeli dodamy do tego drgania wywołane zakotwiczaniem łączników możemy spodziewać się dodatkowych uszkodzeń. Chociaż na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku, po pewnym czasie nieuchronnie czeka nas pękanie zewnętrznych warstw ocieplenia oraz odpadanie płyt od ściany.

Tych wszystkich problemów możemy uniknąć kupując klej o wysokiej przyczepności do podłoża, dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokiej paraprzepuszczalności. Liczy się z pewnością również łatwość nanoszenia kleju i jego wydajność.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *