Dobieramy meble łazienkowe

Dobieramy meble łazienkowe

Meble znajdujące się w łazience nie tylko mają za zadanie przechowywać kosmetyki, czy środki czystości, ale również nadawać łazience odpowiedni styl. Ze względu na wielkość pomieszczenia oraz wystrój jaki chcemy otrzymać musimy wybrać odpowiednie meble.

Naturalnie, czy nowocześnie?

Do uzyskania nowoczesnego wystroju łazienki najlepsze będą meble lakierowane. Warto wówczas zainwestować w szafki zamykane, z drzwiczkami, by ukryć ich zawartość. Jeśli chcemy uzyskać bardziej naturalny styl kupmy meble drewniane. Tutaj należy pamiętać, by drewniane meble były odporne na wilgoć – najlepsze będą te wykonane ze świerku skandynawskiego, czy cedru kanadyjskiego. Dobrze będzie się również prezentować drewno pomalowane na biały kolor.

Gdzie kupić?

Meble łazienkowe można kupić w dużych marketach budowlanych, a także
na portalach aukcyjnych. Meble kupimy również w sklepach meblowych, czy sklepów
tj. IKEA. Jeśli mamy łazienkę, którą trudno zagospodarować meblami oferowanymi przez sklepy, warto udać się do firmy, zajmującej się wykonywaniem mebli na wymiar. Wówczas w skład ceny wchodzi również pomiar i montaż mebli.

Ciekawą i różnorodną ofertę mebli łazienkowych oferuje sklep Mateomarket.

Ergonomia

Łazienka powinna być umeblowana tak, by każdy z domowników mógł swobodnie
z niej korzystać. Biorąc pod uwagę ergonomię warto się zastanowić w jakim miejscu zamontować umywalkę, lustro, szafki w naszej łazience. Umywalka jest ważnym miejscem, gdyż przy niej myjemy zęby, wykonujemy makijaż, układamy fryzurę. Dlatego też nad umywalka powinno znajdować się lustro i oświetlenie, a pod nią szafka.

Lustro powinno być umieszczone tak, by każdy z domowników mógł swobodnie
się w nim przejrzeć. Twarz powinna odbijać się pośrodku jego tafli. Jeśli z lustra będą korzystać osoby różnego wzrostu, warto powiesić duże lustro, tuż nad umywalką, z górną krawędzią dostosowaną do wzrostu najwyższego użytkownika.

Przestrzeń wolna wokół umywalki też musi być dostosowana do potrzeb użytkowników. Jeśli jest to rodzina z dziećmi będzie potrzebna dodatkowa przestrzeń. Jeśli użytkownikiem jest jedna osoba, przestrzeń ta może być mniejsza. Zazwyczaj przestrzeń
ta powinna wynosić od 65 do 110 cm.

Sama umywalka też powinna znajdować się na określonej wysokości: około
75 – 80 cm. Jeśli domownicy są wyższego wzrostu, można zawsze kupić szafkę wiszącą
i dostosować ją do wzrostu.

Aranżacja małej łazienki

W małych łazienkach najlepsze będzie zamontowanie szafek wiszących. Dodają im lekkości i są łatwe w utrzymaniu. Umywalkę najlepiej umieścić w blacie, gdyż pod nim można umieścić półki i szuflady, w których możemy przechowywać różne akcesoria
i kosmetyki. Zamiast wieszać samodzielnego lustra, można zamontować szafkę z lustrzanym frontem.

Jeśli w naszej malej łazience posiadamy dodatkowo pralkę, umieśćmy nad nią szafki lub suszarki na pranie, by w maksymalnym stopniu wykorzystać wolną przestrzeń.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *