4 zalety stosowania pneumatycznego klucza udarowego

4 zalety stosowania pneumatycznego klucza udarowego

Pneumatyczny klucz udarowy jest poręcznym narzędziem do wykonywania różnych projektów domowych i prac motoryzacyjnych. Niektóre klucze udarowe wykorzystują energię elektryczną do działania, podczas gdy inne mogą być obsługiwane ręcznie. Jak wszystkie urządzenia pneumatyczne, wykorzystuje sprężone powietrze. Przedstawiamy cztery korzyści płynących z zastosowania klucza pneumatycznego.

Wydajność
Klucz zasilany sprężonym powietrzem zapewnia wyższe obroty, niż ten, który potrzebuje energii elektrycznej. Klucz wykorzystuje powietrze pod bardzo wysokim ciśnieniem, co daje potężną siłę. Jest to szczególnie przydatne, gdy musimy wykonywać ciężkie prace. Nawet przy zwykłych pracach, przy użyciu klucza pneumatycznego, nie musimy się tak bardzo wysilać podczas pracy. Klucz pneumatyczny umożliwia, zatem wydajną i szybką pracę.

Wszechstronność
Za pomocą klucza pneumatycznego możemy wykonywać szeroki zakres czynności. Większość modeli ma regulator przepływu, który umożliwia regulację przepływu powietrza w obu kierunkach. To zwiększa ogólną wydajność urządzenia. Zastosowanie sprężarki powietrza sprawia, że klucz pneumatyczny jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Sprężarki powietrza możemy użyć do pompowania kół, malowania lub czyszczenia.

Łatwość użycia
Klucz pneumatyczny ma charakterystyczny kształt i mały rozmiar. Jest również lżejszy, niż większość innych kluczy udarowych. Częściowo, dlatego, że źródło zasilania klucza pneumatycznego znajduje się w sprężarce powietrza. Elektryczny klucz udarowy ma silnik i inne komponenty zmontowane w jedną masywną jednostkę. Mniejsze, lżejsze narzędzie pozwala pracować z większą łatwością. Dzięki korzystaniu z klucza pneumatycznego, odczujemy mniejsze zmęczenie oraz napięcie mięśni. Niewielka waga pozwala pracować przez długi czas i nie męczyć się. Umożliwia również większą zwrotność, szczególnie w przypadku problematycznych kątów. Ze względu na mały rozmiar klucz nie zajmuje dużo miejsca.

Solidność
Pneumatyczny klucz udarowy jest bardzo trwałym urządzeniem. Nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Częściowo, dlatego, że ma mniej ruchomych komponentów, niż inne narzędzia. Nie ma również cechy charakterystycznej dla narzędzi elektrycznych, a mianowicie silnika. Urządzenia z silnikami mają tendencję do awarii i uszkodzeń, zwłaszcza w przypadku intensywnego użytkowania. Wymagają częstszych napraw i wymiany części, co oczywiście zwiększa koszty ich eksploatacji. Pneumatyczny klucz udarowy, odpowiednio używany i przechowywany może posłużyć nam bardzo długo.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *